Ogłoszenia


 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe,

napełni nas wszystkich wiarą i pokojem, da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


1. Dzisiaj (21 kwietnia) Msze św. o godz.8.30, 10, 11.15, 12.30 i 18.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 8.30.


2. Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia). Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 8.30.

Tradycyjnie w naszych kościołach w tym dniu modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM.


3. Trwa Oktawa Wielkanocna, która rozpoczęła się Wigilią Paschalną w Wielką Noc i trwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jest to łącznie 8 dni. Z racji tego, że każdy dzień oktawy jest uroczystością Zmartwychwstania, w piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Nowenna do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku łącznie ze Mszą św. o godz.18.30


4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środę (24 kwietnia) o godz. 18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.


5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w oktawie wielkanocnej o godz. 18.30 w łączności ze Mszą św. wieczorną.

Zachęcamy, o ile to możliwe, do uczestniczenia w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy.


6. Dzieci z kl. III przystąpią do „pierwszej spowiedzi św.” jednając się w Sakramencie Pokuty z Bogiem i bliźnimi. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin. Spotkanie przygotowujące do Sakramentów św. w czwartek (25 kwietnia) o godz.17. Rodziców tych dzieci zapraszam w piątek (24 kwietnia) o godz.19.30.


7. W przyszłą niedzielę (28 kwietnia) przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego zakończymy Mszę św. o godz.8.30. Zapraszamy szczególnie Panów ze wspólnoty Żywego Różańca.Przed kościołem po mszach św. zbiórka do puszek na pełnione dzieła przez Caritas Poznańską.


8. Zachęcamy do lektury świątecznego wydania „Przewodnika Katolickiego” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.Ks. Proboszcz Bogdan Reformat                21.04.2019


          Nowy adres  e-mailowy:  solacz@archpoznan.pl