Ogłoszenia

OGŁOSZENIA

Niedziela 11 zwykła  - 17 czerwca 2018 r.1. Dzisiaj (17 czerwca) po Mszy św. o godz.8.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa z uczestnictwem Panów ze wspólnoty Żywego Różańca.


2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa łączymy ze Mszą św. wieczorną o godz.18.30. W sobotę i niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz.18. Zakończymy litanią do Najśw. Serca Jezusa.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (20 czerwca) godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.


4. Młodzież z klasy drugiej gimnazjalnej przychodzi w ramach przygotowania do bierzmowania na spotkanie w środę (20 czerwca) o godz.17 do salki parafialnej.


5. Dekretem Augusta Kardynała Hlonda, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i poznańskiego z dnia 25 czerwca 1928 roku, ustanowiona została parafia pod wezwaniem św. Jana Vianneya. Wspominając to historyczne wydarzenie sprzed dziewięćdziesięciu laty w przyszłą niedzielę (24 czerwca) o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. kanonika Mariusza Marciniaka, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.Uroczystościom towarzyszyć będzie Sołacki Chór Kameralny, który po Mszy św. wystąpi z koncertem.W poniedziałek zaś (25 czerwca) od północy przez cały dzień do północy trwać  będzie nieprzerwanie różańcowa modlitwa w intencji Ojczyzny, Kościoła i rodzin naszej Parafii. Tym, którzy włączyli się w tę modlitwę serdecznie dziękujemy. Parafian zachęcamy do włączenia się w ten nurt różańcowego czuwania.


6. Obchody centralneJubileuszu Biskupstwa w Poznaniu (968-2018) rozpoczną się w piątek (22 czerwca)  i trwać będą przez sobotę (23 czerwca) do niedzieli  (24 czerwca), Zakończą się uroczystą Mszą św. dla rodzin w katedrze.


7. Informujemy, że w lipcu i sierpniu, ze względu na wakacyjny czas, ulegnie zmianie godzina niedzielnej Mszy św. wieczornej z godz.18.30 na godz.20. W lipcu zaś w dni powszednie Msza św. sprawowana będzie tylko wieczorem o godz. 18.30.


8. Dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną zapraszamy do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Szczegółowe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie lub zakrystii.


9. W dniu 29 czerwca (piątek) od godz.8 w przychodni lekarskiej „Sołacz” przy ul. Nad Potokiem 17 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, tarczycy, płuc stawów, piersi oraz echo serca. Badania odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.


Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.


Poznań, dnia 17 czerwca 2018 r.       ks. Bogdan Reformat  proboszcz