Ogłoszenia

 

Niedziela V Wielkiego postu - 18 marca 2018 r.

  

 

 

1. Od dzisiejszej piątej niedzieli Wielkiego Postu (18 marca) zmienia się  charakter tego liturgicznego okresu. Przez cały ten czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Dzisiaj widzimy zasłonięty krzyż w prezbiterium. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 

Po Mszy św. o godz.8.30 zapraszamy Panów ze wspólnoty  Żywego Różańca na nabożeństwo ku czci św. Józefa.

                  Gorzkie Żale o godz.16, po nabożeństwie Msza św.

 

2. Rekolekcje wielkopostne dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego i zainteresowanych w poniedziałek (19 marca), wtorek (20 marca) i środa (21 marca) o godz.20. Głosi o. prof. Bogusław Kochaniewicz OP.

 

3. Spowiedź wielkopostna w piątek (23 marca) w godz. 6.30 – 7.30, 16 – 17, 17.30 – 18.30, 20 – 21.

 

Prosimy, by spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatnie dni przed niedzielą Zmartwychwstania. Święta Paschy, czyli Święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, zaczynają się już od Wielkiego Czwartku - dnia ustanowienia Eucharystii, przez Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa, Wielką Sobotę – dzień adoracji Grobu Pańskiego, by osiągnąć pełnię w noc świętą przeżywając liturgię paschalną.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

    w środę (21 marca)ogodz.18.30.Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.

 

5. Droga Krzyżowa w piątek

    (23 marca) o godz.17 z uczestnictwem dzieci, a o godz.19 dla ogółu parafian i młodzieży.

 

6. Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą do kościoła w czwartek (22 marca) o godz.17. Rodziców, a zwłaszcza ojców tych dzieci zapraszamy w piątek (23 marca) o godz.19.30.

 

7. Seniorów zapraszamy w czwartek (22 marca) na Mszę św. o godz.16 i na spotkanie w sali parafialnej.

 

8. Przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego widzimy kosz na artykuły spożywcze oraz datki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Można nabywać paschaliki czyli świece symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego. Ofiarę w wysokości 7 zł za świecę przeznaczamy na wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, a co ponadto to na dofinasowanie letniego ministranckiego obozu.

 

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na nowy paschał można składać do wystawionej pod chórem skarbony z napisem „na kwiaty i paschał”.

 

10. Sołacka Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielki Wtorek o godz. 19.30 i przejdzie od Placu Orawskiego, ul. Podhalańską, Kaszubską, Mazowiecką do kościoła.

 

11. W przyszłą niedzielę (25 marca) przypada już Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy przypominające nam Jerozolimskie gałązki słane pod stopami Chrystusa. Prosimy przynieść choćby symboliczną wiązankę palm. Uroczyste wejście z palmami do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. o godz.11.15.

 

12. W Wielkim Poście Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się do diecezjan z prośbą o tzw. „daninę diecezjalną” – jako wyraz troski o potrzeby wspólnoty Kościoła Poznańskiego. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczane są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary. Druczki z kopertami wyłożone są na skarbonie z napisem „Danina Diecezjalna”, do której prosimy składać ofiary. Dziękujemy równocześnie za ofiary na potrzeby własnej parafii.

 

13. Chorych i starszych Parafian odwiedzamy z posługą sakramentalną w soboty marca od godz.8.30. Prosimy zgłaszać te osoby, które nie są jeszcze objęte miesięczną czy świąteczną posługą sakramentalną.

 

14. W tym tygodniu w naszym kościele  odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących się na terenie naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

15. Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli będzie miało miejsce w sobotę (24 marca) o godz.19.

 

16. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

 

16. Zachęcamy do lektury Poznań, dnia 18 marca 2018 r.                  ks. Bogdan Reformat