Ogłoszenia

OGŁOSZENIA

Niedziela 25 zwykła  -  23 wrzesień 2018 r.1. Dzisiaj (23 września) w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Chórów Dziewczęcych w Poznaniu śpiewać będzie w naszym podczas Mszy św. o godz.12.30, chór „Alla Polacca” z Warszawy. Po Mszy św. krótki koncert.


2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę (26 września) godz.18.30. Poprzedzi różaniec w intencji Papieża.


3. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii św. gromadzą się w kościele w czwartek (27 września) o godz.17. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek (28 września) o godz.19.30. Obecność obowiązkowa.


4. Młodzież z kl. III gimnazjalnej przychodzi na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek (24 września) o godz.17.


5. Zapraszamy na nowennę ku czci św. Jana Vianney w łączności ze Mszą św. w czwartek (27 września) o godz.18.30.


6. W tygodniu obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września).


7. W każdy piątek spowiadamy od godz.17.30, a w soboty i niedziele można będzie adorować Najświętszy Sakrament od godz. 18 do rozpoczęcia Mszy wieczornej o godz. 18.30. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św.


8. Na pamiątkę ustanowienia naszej Parafii, dzień 25 września jest dniem nieustannej modlitwy różańcowej. Liczna grupa osób, każda o wybranej godzinie, rozważając tajemnicę różańca, modli się w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej Parafii i rodzin. Dziękujemy serdecznie tym, którzy pamiętają i trwają w tym dniu na modlitwie, a także zachęcamy innych do włączenia się w nurt modlitewnego czuwania. Szczegóły w zakrystii.


9. Zapisy młodzieży z klasy siódmej szkoły podstawowej na przygotowanie do bierzmowania można dokonywać w niedziele miesiąca września po mszach św. w zakrystii. Wymagana jest obecność przynajmniej jednego z rodziców.


10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz październikowego numeru „Słowo na każdy dzień”.
ZAPROSZENIEDekretem Prymasa Polski Augusta Kardynała Hlonda z dnia 25 czerwca 1928 roku została ustanowiona Parafia pw. św. Jana Marii Vianneya na Sołaczu. Po dziewięćdziesięciu latach pragniemy uroczyście podziękować Bogu za wstawiennictwem naszego Patrona i prosić o otwartość na Jego dary, by obrócić je na pożytek ludziom, Jemu na chwałę, a sobie na zbawienie. Wybraliśmy dzień 30 września, ponieważ tego dnia 90 lat temu Kardynał dokonał poświęcenia kamienia węgielnego pod budujący się już kościół. Na uroczystości przybył stryjeczny wnuk Proboszcza z Ars.


Pragniemy jednocześnie  połączyć nasze parafialne świętowanie z  uroczystością, jaką jest dla Uniwersytetu Przyrodniczego inauguracja dnia 1 października nowego roku akademickiego 2018/2019 rozpoczynająca przygotowania do  świętowania 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego, w strukturach którego funkcjonował jako Wydział Rolniczo-Leśny.


To właśnie profesorowie tej uczelni zdecydowali w latach dwudziestych użyczyć  na cele religijne jedną z sal Wydziału w budynku przy ul. Golęcińskiej (obecnie ul. Wojska Polskiego), gdzie odprawiano msze święte gromadzące coraz liczniejsze rzesze mieszkańców Sołacza i okolicznych osad. W tym czasie ks. proboszcz Narcyz Putz rozpoczął starania o wydzielenie z parafii św. Wojciecha nowej parafii i budowę nowego kościoła.


Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki przyjął zaproszenie do uczestnictwa w uroczystościach rocznicowych z okazji 90-lecia ustanowienia naszej Parafii i przewodniczyć będzie Mszy św. dnia 30 września br. o godz.12.30.


Drogich Parafian, Czcicieli św. Jana Vianney oraz sympatyków kościoła na Sołaczu  na uroczystości serdecznie zapraszamy.
Poznań, dnia 23 września 2018 r.                          ks. Bogdan Reformat